אמינות במקום הראשון!
אתר מאובטח - ספיישל

אמינות במקום הראשון!

על החשיבות של מעבר לאתר מאובטח

בשנים האחרונות אתרי מסחר מקוונים באינטרנט קיבלו תוספת בשורת הכתובת בדפדפן, וכך במקום HTTP, הם מתחילים ב-HTTPS. באתרים מסוימים ניתן להבחין במנעול ירוק לצד כתובת האתר. סימנים אלו מעידים על כך שהאתר מאובטח ואין סיבה לחשוש במתן פרטים אישיים רגישים כגון מספר כרטיסי אשראי. חשוב לזכור שאיסוף מידע רגיש ללא אבטחה עלול לסכן את בעלי האתר וכן את הגולשים בו, מצב העלול להביא לתביעה.

חידוש נוסף מבית גוגל

מדי פעם גוגל מבצעת שינויים באלגוריתם שלה ומעדכנת את הקריטריונים על פיהם היא מדרגת את האתרים. כלומר, כל עדכון של גוגל יקבע את מיקום האתר שלכם בתוצאות החיפוש. אם ברצונכם לגרום לכך שהאתר שלכם ידורג במקומות הגבוהים, כדאי ורצוי להתעדכן בחידושים הללו. אחד החידושים הקריטיים ביותר היום הוא הנושא של אתר מאובטח. גוגל הודיעה כבר בסוף 2014 שבתחילת 2017 נושא האתרים המאובטחים יכנס לתוקף, ולכן אם עד עכשיו רק אתרים בהם צריך להכניס נתונים רגישים, כמו אתרים של בנקים ואתרי מסחר מקוון, היו מחוייבים באבטחה, היום המטרה של גוגל היא לגרום ליותר ויותר אתרים "רגילים" להיות מאובטחים. מה שעומד מאחורי הרעיון – הצורך להפוך את המידע הקיים ברשת לנגיש ואמין יותר ושמירה על פרטיות המידע של הגולשים מפני גורמים זרים.

 

חידוש של גוגל - ספיישל

עלייה במיקומים

מלבד הנושא הרגיש שבדבר, גוגל תעניק "הטבות" לאתרים מאובטחים ותעלה אותם בדירוגים בתוצאות החיפוש בגוגל. אומנם גוגל לא חושפת את כל הקריטריונים המשפיעים על דירוג האתר, אך היא טענה לא פעם שאתרים מאובטחים יתוגמלו וידורגו גבוה יותר מאתרים שאינם מאובטחים. כך שעכשיו אתם יודעים על עוד שלב בדרך למקום הראשון בחיפוש האורגני בגוגל.

 

עליה במיקומים בתוצאות חיפוש - ספיישל

 

איך עוברים לאתר מאובטח

אתר מאובטח הוא בעצם אתר העושה שימוש בפרוטוקול ה- HTTPS – Hypertext Transfer Protocol Secure, שהפעלתו מתאפשרת לאחר התקנת תעודת SSL – Secure Socket Layer בשרת האחסון. התקנה זו מאפשרת את הצפנת המידע המועבר ברשת. את המעבר יש לבצע דרך חברת האחסון של האתר. אם עוד אין לך אתר, רצוי מאוד להקים את כולו בשימוש בפרוטוקול ה- HTTPS. כשמדובר באתרים קיימים, יש צורך לבצע בהם אבטחה ולהוסיף להם תעודת SSL. במקרה זה, חשוב מאוד להיות זהירים ולבצע את ההעברה בצורה מסודרת, כולל תשומת לב להפניות 301. גוגל תסייע לגולשים לזהות ולוודא שהם גולשים באתר מאובטח באמצעות אייקון או סימון אזהרה מיוחד של non secure שיוצג בשורת הכתובת של האתר, אך ככל הנראה רק בעמודים מסוימים ולא בכל האתר.

 

התקנת תעודת SSL - ספיישל