בחנו את עצמכם: איזה אתר אינטרנט אתם צריכים?
בניית אתר אינטרנט - ספיישל

בחנו את עצמכם: איזה אתר אינטרנט אתם צריכים?

רגע לפני שאתם רצים לבנות אתר, כדאי שתבדקו איזו פלטפורמה מתאימה לכם ביותר

יש לכם מסעדה ואתם מעוניינים לפרסם אותה. מלבד הפרסום בפייסבוק ובאינסטגרם, חשוב מאוד שיהיה למסעדה אתר אליו תוכלו להפנות את הגולשים והמתעניינים בכם. במקרים רבים גולשים לא יסתפקו רק בעמוד פייסבוק אלא ירצו לראות קצת יותר, אם זה מבחינת תכנים ותמונות ולכן אתר אינטרנט הוא הכרחי. אם אתם מתלבטים איזה אתר מתאים לכם, אנחנו פה כדי לעזור.

דף נחיתה

דף נחיתה הוא לרוב עמוד אחד הנמצא בפני עצמו והוא מקושר לקמפיין פרסומי. הגולשים שלוחצים על המודעה, בין אם בגוגל או בפייסבוק, מגיעים לדף הנחיתה הזה, שם הם יקבלו פרטים נוספים אודות השירות, המוצר, או במקרה שלנו המסעדה וכן יתבקשו למלא את פרטיהם על מנת שנציג יחזור אליהם. אם לדוגמא בניתם קמפיין בגוגל שמיועד לאנשים המחפשים מסעדה לאירועים, תוכלו להפנות אותם לדף הנחיתה, שם הם יוכלו להשאיר פרטים לגבי סוג האירוע אותו הם רוצים לקיים ונציג מטעם המסעדה יחזור אליהם עם הצעת מחיר.

 

דף נחיתה - ספיישל

אתר תדמית

אתר תדמית הוא אתר שיווקי המציג את כל המידע הרלוונטי עבור בית העסק. כלומר – מעין כרטיס ביקור. במקרה שלנו: אתר תדמית למסעדה יכיל את התפריטים של המסעדה, עמוד אודות, תמונות ועמוד צור קשר. זהו אתר קטן בלי יותר מדי תוכן כיוון שהוא מציג מידע שיווקי ולא מקצועי. אתר תדמית לרוב יהיה מעוצב בצורה פשוטה מאוד, בלי יותר מדי דרישות לשינויים בקוד. כמו כן, יש בו דגש על עיצוב מדויק ומושך. אתר זה מתאים מאוד לבעלי מסעדות המעוניינים ליצור נוכחות ברשת ולהגיע ללקוחות חדשים.

אתר תוכן

אתר זה מיועד לתחומים מקצועיים יותר הזקוקים לעדכונים על בסיס קבוע, כמו למשל תחום הנדל"ן, משפטים, רפואה ועוד. תחום זה מכיל בעיקר תכנים אינפורמטיביים מקצועיים ופחות תכנים פרסומיים. אתר זה יוצר אצל בעליו תדמית איכותית כיוון שהוא מעניק לגולשים שלו את מה שהם מחפשים. עסקים הבונים אתר תוכן ירצו לראות שזמן השהייה בו הוא רב והגולשים אכן מתעניינים בתכנים הנמצאים בו.

 

אתר תוכן - ספיישל

 

אתר מסחר אלקטרוני

אתר מסחר אלקטרוני הוא בעצם חנות וירטואלית המאפשרת קנייה באופן מקוון של מוצרים, ללא צורך בהגעה פיזית לחנות. הבעלים של אתר זה מרוויחים מכמה כיוונים: מספר גדול יותר של גולשים וקונים פוטנציאליים – האתר חוסך לגולשים את זמן ההגעה לחנות עצמה ואינו מגביל את האזור הגיאוגרפי של הגולש מלקנות את המוצרים. יתרון נוסף – חנות וירטואלית חוסכת לבעלים את הצורך בהוצאות כספיות על חנות פיזית ושכר לעובדים. אתר זה מתאים כמובן למי שמוכר מוצרים. בניית אתר זה היא אינה פשוטה והיא דורשת פיתוח של מערכות מתקדמות של ניהול מוצרים, סליקת כרטיסי אשראי ועוד. בתור בעלי מסעדה, אתר זה הוא אומנם האופציה הכי פחות רלוונטית, אך חשוב שתכירו גם אותה.

 

אתר מסחר אלקטרוני - ספיישל

פורטל

פורטל הוא אתר בעל תוכן רב מאוד בתחום מסוים. יכולים להיות פורטלים בנושא: חתונות, אוכל, ספורט, עיצוב הבית ועוד. אתר זה מרכז את כל התכנים באותו התחום והוא מקל על הגולש בחיפוש אחר התכנים הללו בעצמו ברחבי האינטרנט. פורטלים מכילים לרוב גם פורומים ובלוגים שונים. אתרים אלו רוצים לגרום לגולש לשהות בהם זמן רב ולכן הם מכילים תכנים נוספים כגון: מחשבונים שונים, מזג האוויר, מבזקי חדשות ועוד.